Drogowe zdarzenia w Pogonowie i Baranowie: pijany motocyklista i kolizja VW z motocyklistą
Dwa groźne zdarzenia drogowe w Pogonowie i Baranowie: motocykl pod wpływem alkoholu i kolizja VW z motocyklistą. Sprawdź szczegóły i konsekwencje.
Do groźnego zdarzenia doszło 24 czerwca w miejscowości Pogonów w gminie Baranów. 41-letni motocyklista został przewieziony do szpitala. Badanie wykazało, że mężczyzna kierował jednośladem będąc pod wpływem alkoholu – 1,5 promila. Postępowanie w sprawie wypadku i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości prowadzi Komisariat Policji w Kurowie.
W drugim zdarzeniu, które miało miejsce tego samego dnia w gminie Baranów, 28-letnia mieszkanka Baranowa, kierująca samochodem marki Volkswagen, wykonywała manewr skrętu w lewo na posesję. Wtedy w prawy tylny bok jej pojazdu uderzył jadący z naprzeciwka motocyklista na Suzuki. 41-letni mieszkaniec gminy Żyrzyn został przetransportowany do szpitala w Puławach i doznał poważnych obrażeń. Badanie trzeźwości kierowcy motocykla ponownie wykazało 1,5 promila alkoholu. Okoliczności i szczegóły zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Kurowie.
Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na co najmniej trzy lata oraz wysokie grzywny i obowiązek zapłaty na Fundusz Sprawiedliwości w wysokości od 5 do 60 tys. zł.
Źródło: policja.gov.pl