Puławy: Krajowy Trening Pierwszej Pomocy
Puławy: zorganizowano Krajowy Trening Pierwszej Pomocy pod patronatem MSWiA, ucząc praktycznych umiejętności ratowniczych.
W Puławach, podobnie jak w wielu miejscach w kraju, odbył się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Mieszkańcy naszego powiatu, pod okiem instruktorów oraz ratowników, zdobywali praktyczne umiejętności, które mogą uratować zdrowie i życie innych. W Puławach zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzał m.in. nasz dzielnicowy, mł. asp. Łukasz Kęsik.
Celem przedsięwzięcia było promowanie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przygotowanie społeczeństwa do właściwej reakcji w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Podczas spotkania uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak prawidłowo prowadzić podstawowe czynności ratownicze, w tym udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Ratownicy przekazywali również szereg innych cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa oraz postępowania w sytuacjach kryzysowych.
Istotnym elementem wydarzenia były ćwiczenia praktyczne, podczas których uczestnicy pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy i ratowników doskonalili swoje umiejętności oraz przećwiczyli najważniejsze procedury ratunkowe.
Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w treningu. Wiedza z zakresu pierwszej pomocy może okazać się bezcenna i przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.
Źródło: policja.gov.pl