Złoto dla Wisły Puławy w Ciechanowie. Julia Zawisza najlepsza w Polsce U15
Wystarczyły dwie próby na pomoście, by w Ciechanowie zrobiło się głośno o Puławach. Podczas Mistrzostw Polski U15 w podnoszeniu ciężarów Julia Zawisza z KS Wisła Puławy sięgnęła po złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w kategorii do 57 kg, zostawiając rywalki za plecami wynikiem w dwuboju.
Pewne zwycięstwo w kategorii do 57 kg
Młoda zawodniczka puławskiego klubu potwierdziła wysoką formę w obu bojach olimpijskich. W rwaniu zaliczyła 60 kg, a w podrzucie uzyskała 73 kg. To dało łącznie 133 kg w dwuboju olimpijskim i pewne zwycięstwo w swojej kategorii wagowej.
| Element rywalizacji | Wynik Julii Zawiszy |
|---|---|
| Rwanie | 60 kg |
| Podrzut | 73 kg |
| Dwubój olimpijski | 133 kg |
| Kategoria wagowa | do 57 kg |
Po zawodach w klubie nie ukrywano radości z sukcesu reprezentantki Wisły Puławy. To wynik, który zwraca uwagę nie tylko w skali województwa, ale i całego kraju.
Julia Zawisza została Mistrzynią Polski U15 w Ciechanowie w kategorii wagowej do 57 kg.
KS Wisła Puławy
Kolejny krok: kwalifikacja na Mistrzostwa Europy U15
Złoty medal w Ciechanowie ma dla Julii Zawiszy dodatkowe znaczenie. Osiągnięty rezultat przyniósł jej także kwalifikację do Mistrzostw Europy U15, zaplanowanych na koniec sierpnia w Kosowie. Dla zawodniczki będzie to szansa na sprawdzenie się w rywalizacji z najlepszymi młodymi sztangistkami z całego kontynentu.
W klubie podkreśla się, że mistrzowski tytuł jest potwierdzeniem systematycznego rozwoju oraz efektów wspólnej pracy zawodniczki i trenerów KS Wisła Puławy. Teraz przed Julią kolejne sportowe wyzwanie - tym razem już w biało-czerwonych barwach na arenie międzynarodowej.
- złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski U15 w Ciechanowie
- wynik: 60 kg w rwaniu i 73 kg w podrzucie
- 133 kg w dwuboju olimpijskim oraz kwalifikacja na Mistrzostwa Europy U15 w Kosowie pod koniec sierpnia
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!