Ostatnia tegoroczna zbiórka krwi, zorganizowana przez Klub HDK „”Dar Życia”” przy współpracy z Grupą Azoty Zakładami Azotowymi „”Puławy”” S.A., zakończyła się imponującym wynikiem. Wśród setki osób, które zdecydowały się podzielić tym najcenniejszym darem, znaleźli się również funkcjonariusze i pracownicy komend policji z Puław i Ryk.

Wśród honorowych dawców byli nie tylko funkcjonariusze z naszych lokalnych jednostek, ale także m.in. Komendant Powiatowy Policji w Puławach, mł. insp. Rafał Skoczylas oraz jego zastępca, podinsp. Mariusz Marek. W roku bieżącym, Klub HDK „”Dar Życia”” zorganizował sześć akcji krwiodawstwa, dzięki czemu udało się zebrać prawie 200 litrów krwi. Nasza zaangażowana postawa wyraża się nie tylko w codziennej służbie, ale również w tak ważnych inicjatywach.

Zbiórka krwi to działanie, które łączy różne środowiska – od policjantów z różnych specjalności, przez pracowników cywilnych, po ich dorosłe dzieci. Wszyscy mamy jeden wspólny cel – niesienie pomocy potrzebującym. To właśnie dzięki temu rodzajowi wsparcia wiele osób może nadal cieszyć się życiem i, na przykład, spędzać kolejne Nowe Lata w gronie najbliższych.

Każdy, kto może, powinien rozważyć udział w podobnych inicjatywach. Pamiętajmy, że krew to lek, którego nie da się wyprodukować w żaden sztuczny sposób. Warto więc zostać dawcą i regularnie uczestniczyć w akcjach krwiodawstwa, dzieląc się tym, co mamy najcenniejsze – życiem.

Komisarz Ewa Rejn – Kozak podkreśla znaczenie tego gestu i zachęca wszystkich zdrowych i uprawnionych do udziału w akcjach. Każda kropla krwi może uratować czyjeś życie.

Źródło: https://pulawy.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024