W okresie świątecznym, kiedy wielu z nas odpoczywa, inni, jak policjanci ruchu drogowego, wykonują szczególnie intensywną pracę. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, a w tym roku niestety nie obyło się bez incydentów związanych z nietrzeźwymi kierowcami.

Niedawno, na trasie między Dęblinem a Puławami, doszło do zatrzymania 36-letniego mężczyzny. Kierując Audi, będąc pod wpływem znacznej ilości alkoholu – stwierdzono aż 3 promile – naruszył prawo, mając aktywny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Jego nieodpowiedzialne zachowanie, które mogło skończyć się tragedią, zaowocowało natychmiastowym umieszczeniem go w areszcie policyjnym.

Kolejny przypadek dotyczył młodego kierowcy, 18-latka z Puław, który utracił kontrolę nad swoim Fordem i spowodował kolizję z drogowym znakiem. Badania wykazały, że miał on nieco poniżej pół promila alkoholu w organizmie. Konsekwencją jego czynów było nałożenie wysokiego mandatu, punktów karnych oraz odebranie prawa jazdy, które posiadał zaledwie od kilku miesięcy.

W świetle tych zdarzeń, ważne jest przypomnienie o rygorystycznych konsekwencjach naruszenia przepisów ruchu drogowego pod wpływem alkoholu. Kierowcy, którzy już wcześniej byli karani za jazdę po alkoholu, a ponownie zostali przyłapani na prowadzeniu pojazdu w stanie nietrzeźwości, mogą spodziewać się poważnych sankcji. Do tych należą kary więzienia do 5 lat, wysokie grzywny, a nawet długotrwałe zakazy prowadzenia pojazdów.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie maksymalnej ostrożności i odpowiedzialności. Jazda w stanie nietrzeźwości nie tylko narazi na szwank zdrowie i życie innych użytkowników drogi, ale również może skutkować dotkliwymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi dla sprawcy. Pamiętajmy, że bezpieczna jazda to podstawa.

Źródło: https://pulawy.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024