Policjanci z Puław skutecznie zakończyli poszukiwania sprawcy kradzieży dwóch ciągników rolniczych. Zatrzymany 26-letni mężczyzna został oskarżony o dokonanie tego przestępstwa. Sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres dwóch miesięcy.

Złodziejstwo miało miejsce na obszarze gminy Baranów. Wśród zrabowanych maszyn znalazły się dwa ciągniki: Ursus C360, wart 30 tysięcy złotych, oraz Ursus C330, o wartości 20 tysięcy złotych. Jedna z kradzieży wymagała włamania do zamkniętego garażu.

Działania śledczych z Puław doprowadziły do ustalenia, że ciągniki zostały przewiezione poza granice województwa lubelskiego. Kryminalni namierzyli potencjalnego sprawcę, którego zatrzymali po zgromadzeniu odpowiednich dowodów. Współpracując z funkcjonariuszami z województwa świętokrzyskiego, odzyskali skradzione pojazdy.

Po zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów, młody mężczyzna stanął przed prokuratorem, a następnie przed Sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policja podkreśla skuteczność działań, które przyczyniły się do szybkiego rozwiązania tej sprawy.

Źródło: https://pulawy.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024