Mieszkaniec gminy Puławy, podczas internetowej transakcji zakupu traktorka ogrodowego, został oszukany i stracił 700 złotych. Zdarzenie to jest kolejnym przykładem na to, jak łatwo można stać się ofiarą oszustwa w sieci.

47-letni mieszkaniec gminy Puławy, w poszukiwaniu traktorka ogrodowego, natknął się na atrakcyjne ogłoszenie na portalu olx. Po nawiązaniu kontaktu ze sprzedającą, zdecydował się na rezerwację pojazdu poprzez wpłatę zaliczki w wysokości 700 zł, używając do tego kodu BLIK. Umówił się również na spotkanie w celu odbioru traktorka, otrzymując adres w województwie małopolskim.

W dniu odbioru, wraz z żoną, udał się pod wskazany adres. Niestety, na miejscu okazało się, że nie mieszka tam osoba z ogłoszenia, a traktorka nie było na sprzedaż. Co więcej, kontakt telefoniczny z ogłoszeniodawczynią został przerwany, a jej telefon wyłączony, a samo ogłoszenie zniknęło z portalu.

W związku z tym incydentem, puławska policja przypomina o konieczności zachowania ostrożności podczas dokonywania transakcji online. Komisarz Ewa Rejn – Kozak podkreśla, że ważne jest weryfikowanie informacji o sprzedającym, czytanie regulaminów, zastanowienie się nad rodzajem płatności oraz porównywanie cen, aby uniknąć podobnych oszustw.

  • Weryfikacja sprzedającego: sprawdzenie opinii, autentyczności konta, poszukiwanie informacji w niezależnych źródłach.
  • Przeczytanie regulaminu: uwaga na dane przedsiębiorcy, numer identyfikacyjny, prawa konsumentów, procedura reklamacyjna.
  • Rozważenie rodzaju płatności: najbezpieczniej jest wybrać płatność przy odbiorze.
  • Porównywanie cen: unikanie zbyt dobrych okazji, które mogą być sygnałem oszustwa.
  • Źródło: https://pulawy.policja.gov.pl/

    Archiwum: styczeń 2024