Mieszkaniec Puław, 42-letni mężczyzna, jest podejrzany o dokonanie rabunkowej kradzieży. Jego działania, które zaowocowały tymczasowym aresztem, miały miejsce w jednym z marketów. Po wejściu do sklepu, podejrzany zaczął umieszczać w kieszeni kurtki czekolady. Alertna pracownica sklepu, zauważywszy niecne zamiary klienta, próbowała powstrzymać go, żądając zwrotu skradzionych słodyczy.

Niechęć do oddania łupu skłoniła mężczyznę do obrony zdobyczy. W wyniku szamotaniny, której towarzyszyło odepchnięcie i uderzenie pracownicy sklepu, złodziej zdołał uciec, pozostawiając jednak ślady dla policji. Funkcjonariusze, zajmując się sprawą, zabezpieczyli dowody i świadectwa zdarzenia, co pozwoliło na szybkie zidentyfikowanie i zatrzymanie przestępcy.

Areszt tymczasowy, na który skazał go Sąd Rejonowy w Puławach, potrwa dwa miesiące. W świetle wcześniejszych wyroków za przestępstwa, mężczyzna stanie przed sądem w warunkach recydywy, co może skutkować wyjątkowo surową karą. Wszystko to jest rezultatem zuchwałego czynu, który, choć dotyczył jedynie kilku czekolad, okazał się być poważnym wyzwaniem dla lokalnego wymiaru sprawiedliwości.

Źródło: https://pulawy.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024