47-letni mieszkaniec Puław, bez stałego miejsca zamieszkania, postanowił niezwykle ryzykownie zaopatrzyć się w niezbędne artykuły na urodzinową celebrację. Zamiast standardowych zakupów, wybrał drogę przestępstwa, włamując się do lokalnego sklepu spożywczego. Złodziej wybił szybę, a następnie wyniósł z lokalu alkohol, papierosy i kabanosy, czyniąc straty na ponad 10 tysięcy złotych.

Kryminalni z Puław szybko zajęli się sprawą, gromadząc dowody i ślady, które niebawem doprowadziły ich do podejrzanego. Przeszukanie jego tymczasowego mieszkania potwierdziło przypuszczenia policjantów – znaleziono tam część zrabowanych dóbr. W toku śledztwa okazało się, że impuls do włamania przyszedł mężczyźnie podczas urodzinowej zabawy, gdy nagle zabrakło mu alkoholu i przekąsek.

Oprócz kradzieży sklepowych, 47-latek miał na swoim koncie również drobniejsze przewinienia związane z kradzieżami w drogerii. Jego przeszłość kryminalna i wcześniejsze wyroki sprawiły, że teraz stanie przed sądem w warunkach tak zwanej multirecydywy. Grozi mu za to kara do 15 lat pozbawienia wolności, co komentuje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Źródło: https://pulawy.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024